Headline »

| 733 views

Eshte koha e vjeshtes! Cdo stine ka ritualet e veta te bukurise dhe kujdesi ndaj vetes nuk eshte i njejte nga stina e nxehte e veres deri ne dimer. Pranvera na ftoh te rigjallerohemi, vera …

Read the full story »
Shendeti & Dieta

Si te kultivojme nje trup te shendetshem. Sekrete per te qene gjithnje ne forme.

Receta Gatimi

Recetat me te shijshme per ushqimin tuaj

Dita e Dasmes

Disa rregulla per te pasur diten e dasmes qe keni enderruar

Seksualiteti

Keshilla te rendesishme mbi seksualitetin

Kujdesi per Floket

Si te kujdesemi per te pasur floke te shendetshem dhe rrezatues

Home » Seksualiteti

Ta besh per vete

Submitted by No Comment | 7,472 views
Si mund ta besh nje djal per vete?

Jo te gjith djemte preferojne te njejtat vajza keshtu qe ka shume te beje me djalin qe deshiron te doje ty.

Afrohu

E dini qe, si njerez, ne krijojme ndjenja deshire per njerez qe shikojme shpesh se sa ata qe shikojme rralle? Afrohu atij me shume, edhe sigurohu qe te vere re gjithmone kur te shef. Ne kete menyre ai formon nje lidhje mentale dhe ideale per ty, kjo gje e ben punen tende me te lehte.

Mbaj dinjitetin

Shumica e djemve jane gati te lidhen serjozisht me nje femer qe mbron dinjitetin, dhe respekton veten e saj. Ai kurre nuk do te te pelqeje ty ne qofte se ti nuk ke reskpekt per veten tende. Disa vajza rrine shume pas cunave dhe krijojne imazh te keq per veten e tyre. Kur e ben te dukur qe ti nuk ke respekt per veten tende, as ai nuk ka per te respektuar.

Foli ndryshe

S’eshte nevoja qe ta besh te dukur qe ti do,  qe te te doje ai ty. Kur ben muhabet me te mos u perpiq shume qe ti besh pershtypje, ose t’ja mbash vemendjen gjate gjithe kohes. Gjithmon lere ate qe te kerkoj vemendjen tende. Dhe kur i flet, foli kur ai do qe te flasi me ty, mos e ngacmo kur ben muhabet me nje tjeter, perndryshe ai mendon se ti je e c’mendur dhe ke rene thelle per te. Pasi ke bere keto, dhe ai kupton qe ti nuk je si femrat e tjera, fillon mendon per lidhje me ty.

man-woman-kiss

Postime te Ngjashme:


Tags: , ,

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.